Kõige kallimad ehted – TOP 10

Tutvustame teile kümmet hetkel kõige kallimat ehet maailmas. Soovitame maha istuda, sest nende ehete ilu ja hind võivad jalust nõrgaks võtta 🙂

10. Täiuslik roosa teemant(Perfect Pink diamond) – 22,2 millionit eurot
perfectpink

Perfect Pink teemant sai endale nime täiusliku roosa värvi järgi. Keskmine kivi kaalub 14,23 karaati, mis on 2,84 grammi ja kaks väiksemat 1,73 ja 1,67 karaati. Kaks väiksemat kivi on kaetud 18K roosa ja valge kullaga.

9. Winston Blue – 22,75 millionit eurot
christiesthebluediamondvideostills001-1

See 13,22 karaati kaaluv juveel müüdi kihlasõrmusena. Teemandi ajalugu on omamoodi müsteerium. Suurem osa spetsialiste nõustuvad sellega, et tõenäoliselt on antud teemant kaevandatud lõuna Aafrikas, kust suurem osa siniseid teemante on kaevandatud.

8. Chopardi 201 karaati kaaluv käekell – 23,9 millionit eurot
chopard-201

Kokku koosneb see omapärane käell 874 erinevas suuruses teemandist, millest suurim teemant kaalub 15,37 karaati. Kella muudab veelgi erilisemaks vedrumehhanism, mis liigutab kolme suuremat käekellal asuvat teemandit, et paljastuks kella sihverplaat.

7. Hutton-Mdivani jadeiidist kaelakee – 26,2 millionit eurot
hutton-mdivani

Jadeiidist kaelakee Hutton-Mdivani on üks kallimatest ehetest, mis on Cartieri poolt kunagi tehtud. Nime on saanud kaelakee enda omanike järgi – Hoolworthi pärija Barbara Huttoni ja printsess Nina Mdivani. Kaelakee koosneb 27st rohelisest jadeiidi kivist. Viimase lihvi annab kaelakeele plaatinast ja kullast kinnitus, mis on kaetud rubiinide ja teemantidega.

6. Teemant bikiinid – 28,7 millionit eurot
worlds-most-expensive-bikini

Mille jaoks? Miks? Kes neid kannab?

Need on küsimused, mis ilmselt esimesena pähe tulevad kui neid bikiine esimest korda näete. Kuid mood on mood 🙂
Bikiinid on tehtud 150 karaati kaaluvatest teemantitest ja plaatinast. Bikiinide autor on Susan Rosen.

5. Zoe teemant – 31,18 millionit eurot
winston-zoe-diamonds

See ergassinine kalliskivi kaalub 9,75 karaati. Eksperdid arvasid, et oskjonil kujuneb selle teemanti hinnaks umbes 15 millionit eurot, kuid oksjon lõppes kaks korda suuremate numbritega – 31,18 millionit eurot, mis shokeeris paljusid.

4. Graff Pink – 44 millionit eurot
graff-pink-mounted-on-a-ring-seen-from-various-angles
Selle ülisuure 24,78 karaati kaaluva üliharuldase roosa teemanti päritolu kohta teatakse vähe. See osteti eraisiku Henry Winstoni kollektsiooni ja seejärel müüdi teisele kollektsionäärile ja juveliirile Laurence Graffile. Makstud summa oli ajaloo suurim summa, mis makstud ühe juveeli eest.

3. L’Incomparable teemantkaelakee – 52,6 millionit eurot
02b4b59a04c7a05dc991599890a5993f

Teemantkaelakee “Võrreldamatu” on valmistatud kuulsa firma Mouawad poolt. Seda peetakse üheks kallimaks kaelakeeks kogu maailmas. Kaelakees on ka maailma suurim sisemiselt veatu teemant “The Incomparable”, mis kaalub 407,48 karaati.  Lisaks on kaelakee kaunistatud ka väiksemate teemantidega.

Teemandi leidmislugu on veelgi imelisem. Eelmise sajandi 80ndatel oli see jäänud killustikus kahe silma vahele ja selle leidis väike Kongo tüdruk. Kuidas see sinna sai, see on siiani teadmata.

2. Pink Star teemantsõrmus – 69 millionit eurot

Model Annabeth Murphy-Thomas poses for photographers holding a ring with the Pink Star, a 59.6-carat oval cut internally flawless fancy vivid pink diamond, ahead of its auction in central London, Thursday, Oct. 24, 2013. The diamond which is the largest internally flawless pink diamond that the Gemological Institute of America (GIA) has ever graded, will be offered for sale at Sotheby's Magnificent Jewels sale in Geneva on Nov. 13, 2013. It is estimated to fetch in excess of $60 million (euros 43 million). (AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Ülisuur ovaalne 59,6 karaadiline teemant, mis lõigati välja 132,5 karaati kaaluvast toorteemandist, mis kaevandati “DeBeers” poolt Aafrikas.
Ekspertide sõnul ületab antud teemandi kvaliteet kõikide eksisteerinud ja eksisteerivate teemantide kvaliteedi.

 

1. Wittelsbach-Graffi teemant – 76 millionit eurot
the-wittelsbach-graff-diamond

Siin see on … Number 1. Maailma kõige kallim teemant. Maailma kõige kallim juveel.
Selle taevasinise teemanti ajalugu pole samuti lõpuni uuritud. Räägitakse, et see leiti India Golconda kuningriigist, kust selle omakorda ostis enda tütrele Hispaania kuningas Philip IV.
Hiljem ilmuse teemant välja Wittelsbachis Habsburgide perekonnas.

Teemant kaalus kunagi 35,56 karaati ja oli kasutusel nii Austria kui ka Bavaria kroonis. Aastal 2008 ostis teemanti Laurence Graff ja eemaldas sellest 4,5 karaati, et teemanti puhtus ja hind tõuseks. Aastal 2011 müüdi teemant Katari kuninglikule perele 80 millioni dollari eest.

Meie kõrvarõngad ja käevõrud nii kallid pole, kuid ilusad siiski 🙂